- Reklama -
23.1 C
Szamotuły
wtorek, 3 października, 2023

Dzień św. Patryka w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach

„Każdy chciałby choć jeden raz w życiu być Irlandczykiem” – uczniowie i uczennice Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach mieli możliwość realizacji tego irlandzkiego hasła – dzięki obchodom dnia patrona Zielonej Wyspy- świętego Patryka.

Głównym celem uroczystości była promocja kultury, historii i tradycji Irlandii. Święto to obchodzone jest hucznie nie tylko w stolicy Irlandii – Dublinie, ale także w innych miejscach na świecie. Coraz częściej o świętym z Zielonej Wyspy pamiętają także Polacy.

Odświętny klimat budowany był od kilku dni. Uczniowie szkoły podczas zajęć języka angielskiego mogli obejrzeć krótki film, ufundowany szkole przez Fundację Kultury Irlandzkiej w Poznaniu, dotyczących tradycyjnych pieśni gaelickich śpiewanych bez akompaniamentu. Ściany, drzwi i gazetki szkolne przyozdobione zostały trójlistnymi koniczynkami oraz plakatami nawiązującymi do symboli Irlandii. Młodzież szkolna bardzo chętnie włączyła się w obchody tego święta, podczas przerwy można było skosztować słodkości w kolorach flagi Irlandii. Dochód z ich sprzedaży w całości został przekazany na cel charytatywny – w tym roku wspomogliśmy pogorzelców z Jurty Tatarskiej w Kruszynianach. W akcję włączyły się również wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Promyk”

- Reklama -

Uczennice i uczniowie mogli też wziąć udział w quizie o Irlandii i jej patronie. Najlepiej poradziły z nim sobie – Aleksandra Pawłowska i Weronika Skowrońska z klasy II technikum – Gratulujemy!

[Best_Wordpress_Gallery id=”849″ gal_title=”Dzień Świętego Patryka ZS2″]

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe