- Reklama -
9.3 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Dwa przetargi rozstrzygnięte. Ważne zmiany dla rowerzystów

W kwietniu Urząd Miasta i Gminy w Szamotułach rozstrzygnął dwa duże przetargi. Z nowych inwestycji będą zadowoleni szczególnie rowerzyści.

11 kwietnia udało się wybrać operatora systemu rowerów miejskich na lata 2019 – 2021. Zwycięzcą przetargu została firma Nextbike Polska S.A., dotychczasowy operator Szamotuły Bike. W ramach oferty operator zobowiązany jest do uruchomienia dwóch dodatkowych stacji, które powinny zacząć funkcjonować jeszcze w tym roku. Jedna pojawi się w rejonie ulicy Ostrorogskiej, druga w Gałowie. Koszt utrzymania systemu do 2021 roku to 863.460,00 zł. Tak jak do tej pory – pierwsze 3 godziny wypożyczenia będą darmowe.

Drugi, rozstrzygnięty na początku kwietnia przetarg dotyczy budowy ścieżki rowerowej Piaskowo – Kępa. Wykonawcą została firma GRAEB z Pniew.

- Reklama -

Ścieżka rowerowa z Piaskowa do Kępy powstanie jeszcze w tym roku, a koszt jej wykonania to ponad 1,6 mln zł. Więcej informacji na ten temat w artykule: Wystartował przetarg na budowę ścieżki rowerowej Piaskowo – Kępa

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe