- Reklama -
26.4 C
Szamotuły
środa, 10 sierpnia, 2022

Druhowie z OSP Sokolniki Małe odwiedzili przedszkolaków z Szamotuł [ZDJĘCIA]

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokolnikach Małych gościli dziś w Przedszkolu nr 4 im. Janka Wędrowniczka w Szamotułach.

Druhowie przybliżyli maluchom specyfikę swojej pracy, jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych, czy drobniejszych, ale równie ważnych interwencjach typu ratowanie kota, który utknął na drzewie.

Dzieci dowiedziały się również, kiedy należy wezwać straż pożarną, jaki numer telefonu wybrać, by wezwać pomoc, zapoznały się z zasadami prawidłowego zachowania podczas pożaru i poznały podstawy udzielenia pierwszej pomocy. Dużą atrakcją okazała się możliwość wejścia do wozu bojowego oraz przymierzenia hełmu strażackiego.

- Reklama -

– Bezcenny jest uśmiech i radość maluszków na nasz widok. To my dziękujemy za śliczne obrazki, które na pewno zawisną u nas w remizie. Dziękujemy za wszystko, bo dzięki wam wiemy, że to co robimy jest bardzo ważne. Dzięki temu motywujemy się do dalszego działania – informują strażacy z OSP Sokolniki Małe.

Obserwuj Nas:

14,400FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe