- Reklama -
0.8 C
Szamotuły
niedziela, 29 stycznia, 2023

Dożynki Gminne w Chełmnie już za nami

4 września odbyły się Dożynki Gminy Pniewy.

Święto Plonów rozpoczęło się już wcześniej – mszą świętą dożynkową, która odbyła się 3 września w w Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach.

W tym roku gospodarzem dożynek było Chełmno. Na boisku przy świetlicy wiejskiej zebrali się mieszkańcy, samorządowcy i rolnicy, którzy przyszli podziękować za tegoroczne plony.

- Reklama -

Punktualnie o godzinie 14.30 przez wieś przeszedł barwny korowód z rozśpiewaną Kapelą Po Zagonach. W przemarszu wzięli udział mieszkańcy, samorządowcy, zaproszeni goście, starostowie dożynkowi – Maria Maciejewska i Zbigniew Drgas, a także delegacje sołectw z gminy Pniewy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. poseł na Sejm RP Marta Kubiak, poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki, Burmistrz Miasta i Gminy Ostroróg Roman Napierała, Wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka, Wójt Gminy Kuślin Mieczysław Skrzypczak, Wójt Gminy Duszniki Roman Boguś, Wójt Gminy Chrzypsko Edmund Ziółek, radni Powiatu Szamotulskiego, radni Rady Miejskiej Pniewy z przewodniczącym Krzysztofem Matuszakiem na czele, sołtysi Gminy Pniewy, rolnicy, przedsiębiorcy oraz wielu mieszkańców gminy Pniewy.

Kierując swoje słowa w stronę dożynkowych gości burmistrz Jarosław Przewoźny dziękował Bogu za plony, a ludziom za trud pracy. Tradycyjny obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego Cybinka Grodzisk z zespołem Kapela Po Zagonach rozpoczął główne obchody uroczystości. Ludowe przyśpiewki i piękne tańce podkreśliły znaczenie dożynek dla lokalnej społeczności. Z pełnym ceremoniałem Zespół przekazał na ręce włodarza Gminy Pniewy Jarosława Przewoźnego specjalnie na tę okazję upieczone bochny chleba, którymi podzielił się ze sołtysami, a następnie częstowano przybyłych gości i biesiadników dożynek – informuje UMiG Pniewy.

Na scenie głównej odbyły się liczne występy artystyczne. Nie zabrakło również atrakcji towarzyszących dla dużych i małych gości. Zwieńczeniem wydarzenia była zabawa taneczna z zespołem „Power-Activ”.

Zobacz również:

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe