- Reklama -
11.3 C
Szamotuły
poniedziałek, 10 maja, 2021

Dla większego bezpieczeństwa PLK modernizują przejazdy kolejowo-drogowe w Szamotułach

Polecamy

Zmodernizowane przejazdy kolejowo-drogowe na Alei 1 Maja oraz na ul. Bolesława Chrobrego w Szamotułach zwiększą bezpieczeństwo na przebudowywanej linii Poznań – Szczecin.

Dla sprawnego ruchu pociągów na obu przejazdach ułożone zostaną nowe tory. Płynne pokonanie skrzyżowań zapewni kierowcom kompleksowo przebudowana nawierzchnia drogowa. Piesi zyskają nowe chodniki, a przy przejeździe na Alei 1 Maja powstanie dodatkowy chodnik od strony Pęckowa. W ramach prowadzonej modernizacji linii kolejowej na obu przejazdach działają już nowoczesne urządzenia, m.in. sygnalizacje i rogatki, które podniosły poziom bezpieczeństwa, wspomagając kierowców, rowerzystów i pieszych.

Prace w Szamotułach będą prowadzone przy utrzymaniu ruchu pociągów od 26 kwietnia do 23 maja na Alei 1 Maja oraz od 4 maja do 18 czerwca na ul. Bolesława Chrobrego. Zakres inwestycji, w porozumieniu z zarządcami dróg, wymaga wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu. Objęte robotami przejazdy kierowcy ominą m.in. przez miejscowości Śmiałowo i Gałowo oraz na ul. Wojska Polskiego i Dworcową w Szamotułach. O zmienionej organizacji będą informować czytelne tablice. Prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do oznakowania.

- Reklama -

Modernizowane przejazdy kolejowo-drogowe sukcesywnie zwiększą bezpieczeństwo na linii Poznań – Szczecin. W ramach postępującej inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudowały już 13 skrzyżowań torów z drogami, które zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa na trasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj Nas:

11,150FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -