- Reklama -
19.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Bezpieczne wakacje w „Trójce”

Wczoraj służby dbające o bezpieczeństwo spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach. Mundurowi przygotowywali dzieci do bezpiecznych wakacji.

Wczoraj (21.06.2017 r.), w szamotulskiej „trójce” odbyła się akcja pn. Bezpieczne wakacje. W profilaktycznych działaniach wzięły udział służby z terenu powiatu – Policja, Straż Pożarna oraz Pogotowie Ratunkowe.

Interdyscyplinarne działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych podczas zbliżających się wakacji. W spotkaniach udział wzięło ponad 550 uczniów.

- Reklama -

Działania podzielone były na dwie części- teoretyczną oraz atrakcje dla uczniów na boisku szkolnym. Najpierw przedstawiciele służb rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie. Policjantki z szamotulskiej komendy Policji omówiły problematykę związaną z bezpieczeństwem na drodze, bezpiecznymi zachowaniami wobec osób nieznajomych, bezpieczeństwem dzieci na wsi oraz zasady korzystania z numerów alarmowych.

Funkcjonariusze Straży Pożarnej omówili zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, natomiast ratownicy medyczni przedstawili pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po części teoretycznej dzieci miały okazję obejrzeć radiowóz, wóz strażacki oraz karetkę, a także skorzystać z atrakcji przygotowanych przez poszczególne służby. Dzieci z chęcią wczuwały się w rolę policjantów działających w pododdziałach zwartych ubierając na siebie strój ochronny. Policjanci przygotowali również konkurs plastyczny dotyczący bezpiecznych wakacji. Autorzy najlepszych prac otrzymali nagrody.

 

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe