- Reklama -
-2.5 C
Szamotuły
sobota, 3 grudnia, 2022

Bez kolejnych przypadków koronawirusa w gminie Pniewy

W sobotę informowaliśmy o drugim przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie szamotulskim. Jest to mieszkanka gminy Pniewy, która w dobrym stanie zdrowia przebywa w izolacji domowej.

Zakażona 59-latka była uczestniczką Środowiskowego Domu Samopomocy w Pniewach. W związku z tym podjęto decyzję o czasowym zawieszeniu działalności tej instytucji, a wszystkich jej uczestników i pracowników przepadano w kierunku COVID-19. Wymazy pobrano również od osób, które miały kontakt z zarażoną kobietą.

Dzisiaj burmistrz Jarosław Przewoźny poinformował, że wyniki wszystkich badań były negatywne – w gminie Pniewy nie stwierdzono kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem.

- Reklama -

Jednocześnie, burmistrz Pniew apeluje do mieszkańców:

Ponawiam swój apel do mieszkańców naszej gminy, w szczególności prośbę tę kieruję do mieszkańców miejscowości, w której mieszka osoba, u której zdiagnozowano wirusa, o zrozumienie i solidarność z osobami, których dotknęła ta przykra sytuacja.

Wiem o Państwa obawach związanych z tą sprawą i rozumiem Wasz niepokój. Realna bliskość potencjalnego zagrożenia może budzić w każdym z nas różne, często skrajne i negatywne, emocje.

Tym niemniej, pamiętając, że każdego z nas mogło to i jeszcze może spotkać, winniśmy nie tylko uszanować prywatność tej rodziny, która pozostała w domowej kwarantannie, ale także udzielić jej moralnego wsparcia, a nawet, gdy tego potrzeba, także i realnej pomocy.

Zapewne nikt z nas nie chciałby być teraz na ich miejscu, gdy do obawy o własne zdrowie dochodzi jeszcze niepokój wywołany nieżyczliwymi reakcjami otoczenia.

Czas pandemii to nie tylko okres obostrzeń i rygorów sanitarnych, zmieniających nasz dotychczasowy styl życia. To także rzeczywisty czas próby naszych charakterów i więzi międzyludzkich. Dlatego dzisiaj, naszą odpowiedzialną postawą, zdajmy wspólnie – jako członkowie jednej gminnej społeczności – ten jakże trudny egzamin z życia.

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe