- Reklama -
25.1 C
Szamotuły
wtorek, 16 lipca, 2024
Reklama

Atak na tle religijnym w Pniewach? Uzbek poderżnął gardło współlokatorowi

Dramatyczne sceny rozegrały się w minionym tygodniu w Pniewach.

W dniu 10 sierpnia około godziny 22:30 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Pniewach otrzymali zgłoszenie, że w Pniewach na ulicy Borówkowej doszło do usiłowania zabójstwa. Na miejscu funkcjonariusze ujawnili dwóch mężczyzn. Jeden z nich posiadał ranę ciętą szyi, drugi okazał się sprawcą tego przestępstwa – informuje st. sierż. Aleksandra Serafin z KPP w Szamotułach.

Według nieoficjalnych informacji, napastnikiem był obywatel Uzbekistanu, który przyjechał do Polski w celach zarobkowych. Próbował zabić, ponieważ współlokator, również obcokrajowiec, ale innej narodowości, obraził jego uczucia religijne.

- Reklama -

Jak ustalono, sprawca usiłował zabić w ten sposób, że wyciągnął nóż, a następnie rozciął nim szyję pokrzywdzonego. Napastnik został zatrzymany. Na miejscu przesłuchano świadków zdarzenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przeprowadzili oględziny – informuje st. sierż. Aleksandra Serafin.

Pokrzywdzony z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do Szpitala Powiatowego w Szamotułach. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Szamotułach.

Sprawa Prokuratury Rejonowej w Szamotułach prowadzona jest przeciwko 54 letniemu obywatelowi Uzbekistanu. Prokurator zarzucił mu dokonanie czynu zabronionego z art. 13 par 1 k.k. i art. 148 par 1 k.k., tj. usiłowanie zabójstwa w dniu 10 sierpnia 2020 roku obywatela Mołdawii. Na wniosek prokuratora, podejrzany został w dniu 12 sierpnia 2020 roku aresztowany przez sąd na trzy miesiące. Prokuratura wykonuje czynności procesowe zmierzające do wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia oraz jego przebiegu, a także motywów zachowania podejrzanego – poinformował portal eSzamotuly.pl Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Prokuratura nie ujawniła, jakiego wyznania był sprawca. Większość obywateli Uzbekistanu to muzułmanie.

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe