- Reklama -
6.7 C
Szamotuły
piątek, 23 lutego, 2024

Akcja „Zima 2023”. Ośrodek Pomocy Społecznej apeluje o zwracanie uwagi na los osób bezdomnych i samotnych

Sezon zimowy to czas, który dla niektórych osób staje się wyzwaniem życiowym, szczególnie dla tych, którzy nie mają dachu nad głową. W związku z tym, Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrzycku intensyfikuje swoje działania, skupiając się na pomocy bezdomnym, zagrożonym bezdomnością, oraz osobom samotnym i niesamodzielnym.

Ośrodek, mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie osób ubogich, bezdomnych, które nie są w stanie zapewnić sobie ciepłego schronienia i posiłku, zwraca się z gorącym apelem do mieszkańców. Społeczna empatia i wyczulenie na sytuację osób potrzebujących mogą w istotny sposób przyczynić się do poprawy ich warunków życiowych, szczególnie w okresie, gdy niesprzyjające warunki atmosferyczne zagrażają zdrowiu i życiu.

Pamiętajmy o tym, że każda reakcja i informacja przekazana służbom, może przyczynić się do uratowania czyjegoś zdrowia a nawet życia.

- Reklama -

Za dotychczasową współpracę na tym polu składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim partnerom oraz instytucjom działającym na rzecz osób wymagających wsparcia, w tym w kryzysie bezdomności. Dziękujemy za zaangażowanie oraz otwartość, które przyczyniły się do wspólnej troski o los osób zagrożonych bezdomnością, samotnych i niesamodzielnych w codziennym funkcjonowaniu na terenie naszej gminy – informuje OPS.

Pamiętajmy, że dzięki wspólnej trosce i zaangażowaniu możemy tworzyć bezpieczne warunki dla osób zagrożonych bezdomnością, samotnych i niesamodzielnych. Każdy gest dobroci, każda informacja przekazana daje szansę na lepsze jutro dla tych, którzy znaleźli się w potrzebie.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe