- Reklama -
5 C
Szamotuły
sobota, 24 lutego, 2024

Akcja „Zero Tolerancji” – 107 nałożonych mandatów

Akcja pod hasłem „Zero tolerancji” została przeprowadzona w miniony wtorek na terenie powiatu szamotulskiego. W działaniach oprócz szamotulskiej drogówki, brali udział policjanci z ościennych powiatów. Celem działań było ograniczenie tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Policyjne statystyki wskazują na to, iż na terenie powiatu szamotulskiego w tym roku (w porównaniu do roku ubiegłego) nastąpił wzrost zdarzeń tragicznych w skutkach. Do najczęściej spotykanych przyczyn zdarzeń drogowych należy m. in. nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieprawidłowe cofanie, niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami, a także nieprawidłowe wyprzedzanie/ wymijanie.

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach cyklicznie organizuje akcje, w których policjanci zwracają szczególną uwagę na wykroczenia i przestępstwa popełniane w ruchu drogowym.

- Reklama -

W dniu 23 maja br. na terenie powiatu szamotulskiego policjanci z drogówki przeprowadzili akcję pn. „Zero tolerancji”. 17 policjantów z czterech powiatów (szamotulskiego, obornickiego, międzychodzkiego i czarnkowsko-trzcianeckiego), skontrolowało w sumie 117 kierujących pojazdami.

Głównym celem akcji było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu, ograniczenie zdarzeń drogowych oraz skontrolowanie i zatrzymanie jak największej liczby osób, które łamią prawo w ruchu drogowym. Tym samym policjanci chcieli zwrócić uwagę kierujących, że nieprzestrzeganie przepisów często może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

„Drogówkę” można było spotkać zarówno na terenie Szamotuł, Pniew jak i na drogach całego powiatu. Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących i przestrzeganie przepisów Kodeksu Drogowego, stan techniczny aut, ich wyposażenie.

W trakcie działań, policjanci zatrzymali 4 dowody rejestracyjne za uchybienia związane ze stanem technicznym pojazdów. Za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym mundurowi nałożyli 107 mandatów karnych.

Pomimo policyjnych apeli o zachowanie ostrożności na drogach, aż 80 z powyższych mandatów nałożono na kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Mając na uwadze fakt, iż niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest często przyczyną kolizji oraz wypadków (w tym wypadków ze skutkiem śmiertelnym), osoby znacznie przekraczające dozwoloną prędkość muszą liczyć się z konsekwencjami.

Pamiętajmy, że nieprzestrzeganie przepisów na drodze może doprowadzić nie tylko do konsekwencji prawnych, ale i do narażenia naszego lub czyjegoś życia i zdrowia.

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe