- Reklama -
23 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Adrianna Janowicz będzie reprezentować Polskę!

W dniach 18-19 lutego w Toruniu odbyły się 61 Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Adrianna Janowicz – zawodniczka klubu MKS Baszta Szamotuły startowała w biegu na 400 m. Poziom mistrzostw w tej konkurencji był wyjątkowo wysoki – aż 4 zawodniczki uzyskały minimum na Halowe Mistrzostwa Europy w Belgradzie.

Świetny start w eliminacjach zapewnił Adriannie udział w finałowym biegu podczas, którego ustanowiła ona swój halowy rekord życiowy: 53,69 s. W konsekwencji Ada dostała się do kadry narodowej i będzie reprezentować Polskę na Halowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie. Warto podkreślić, że jest ona najmłodszą zawodniczką w kadrze.

- Reklama -

– Jest to duży przełom w życiu sportowym Ady,która będąc obecnie młodzieżowcem będzie objęta sportowym szkoleniem seniorskim – podkreśla Janina Zielińska, trenerka Adrianny z MKS Baszta Szamotuły.

Obecnie Ada przebywa na zgrupowaniu w Spale.Do Belgradu na Halowe Mistrzostwa Europy została powołana do reprezentacji w sztafecie 4 x 400 m.Później Adę i jej klubową trenerkę Janinę Zielińską czeka dalsza ciężka praca – przygotowanie do Młodzieżowych Mistrzostw Europy,które w tym roku w lipcu odbędą się w Bydgoszczy.

Starostwo Powiatowe (www.powiat-szamotuly.pl)

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe