- Reklama -
4.1 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

Adrian Wieczorek mistrzem Polski młodzików w boksie!

Mieszkaniec Szamotuł zdobył dzisiaj złoty medal na VII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików im. Pawła Szydły, które odbywały się od wtorku w Grudziądzu.

Zawodnik Szamotuły Boxing Team rozpoczął turniej od pojedynku ćwierćfinałowego, w którym zmierzył się z Dominikiem Pawłowskim z BKS Skorpion Szczecin. Pojedynek ten wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Dzień później, w półfinale pokonał Igora Pawskiego ze Startu Grudziądz, zawodnik został poddany przez sekundanta w pierwszej rundzie. Dzisiaj, po dniu przerwy, Adrian zmierzył się z zawodnikiem BKS Skorpion Szczecin – Gracjanem Lewandowskim. „Adrian nie był faworytem tego pojedynku, gdyż z Gracjanem Lewandowskim mierzył się już w lutym tego roku na turnieju w Wałczu i wtedy dość gładko wygrał zawodnik ze Szczecina.” – stwierdził trener zawodnika, Mariusz Koperski. Mimo obaw, w dzisiejszym finale Adrian Wieczorek zwyciężył stosunkiem głosów 2:1 i zdobył tytuł Mistrza Polski Młodzików w Boksie.

Myślę, że oprócz tego, że od pierwszej walki tych dwóch zawodników Adrian znacznie poprawił swoje umiejętności, to kluczowym czynnikiem była sfera mentalna i właśnie na tym skupiliśmy się przed tym finałowym pojedynkiem. Dużo rozmawialiśmy po to, żeby Adrian uwierzył, że może dziś wygrać. No i uwierzył! – dodał trener Adriana

- Reklama -

 

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe