W Dusznikach doszło do wyjątkowej sytuacji, która zasługuje na szczególne uznanie. Troje dzieci w wieku 10 i 7 lat znalazło na ulicy sporą sumę pieniędzy. Zamiast zatrzymać je dla siebie, maluchy natychmiast udały się do pobliskiego sklepu, gdzie przekazały gotówkę na przechowanie. Następnie poinformowały o całym zdarzeniu rodziców.
Ojciec dzieci, widząc wartość znaleziska, bezzwłocznie powiadomił policję. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dusznikach zabezpieczyli gotówkę i rozpoczęli poszukiwania właściciela.
Jak informuje st. asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach:
– Postawa dzieci zasługuje na szczególne uznanie. Ich uczciwość, dojrzałość i właściwa reakcja w sytuacji, która dla niejednego dorosłego mogłaby być trudnym testem, są przykładem odpowiedzialności obywatelskiej.
Policjanci sprawdzili monitoring z miejsca, w którym odnaleziono pieniądze. Jak dotąd nie udało się jednak ustalić osoby, która je zgubiła. Osoba, która 19 sierpnia br. utraciła gotówkę na terenie Dusznik, proszona jest o kontakt z miejscowym Posterunkiem Policji.
Policja przypomina, że każdy znalazca ma obowiązek podjąć działania zmierzające do odnalezienia właściciela rzeczy i jej zwrotu. Jeśli nie zna danych właściciela, powinien oddać rzecz do biura rzeczy znalezionych lub zgłosić sprawę odpowiednim organom.