- Reklama -
-1.3 C
Szamotuły
sobota, 28 stycznia, 2023

76 mandatów podczas akcji „Prędkość”

Zapewnienie bezpieczeństwa poruszającym się po drogach to priorytetowe zadanie policjantów ruchu drogowego. Podczas policyjnych działań „Prędkość” funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zwracali uwagę na zbyt szybką jazdę kierujących pojazdami. Policjanci ujawnili 77 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

Niektórzy kierowcy wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że to właśnie prędkość generuje najwięcej groźnych w skutkach zdarzeń drogowych. Działania prowadzone przez policjantów szamotulskiej komendy mają na celu uświadomienie wszystkim, że kara finansowa za przekroczenie prędkości jest najłagodniejszą konsekwencją tego czynu. Najtragiczniejszą jest bowiem wypadek drogowy i wielka tragedia jego uczestników.

- Reklama -

Podczas weekendowych działań policjanci dokonali 113 kontroli poruszających się po drogach miasta i powiatu szamotulskiego pojazdów. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości ukarali mandatami karnymi 76 kierujących.

Przypominamy: nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Kierując pojazdem pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, poruszają się nią nie tylko pojazdy, ale również niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – piesi, rowerzyści, motorowerzyści i motocykliści. W szczególności oni są narażeni na utratę życia podczas zderzenia z pędzącym samochodem. Dlatego też apelujemy o spokojną, rozważną i zgodna z przepisami jazdę.

Wolniej znaczy bezpieczniej!

KPP w Szamotułach

  1. Jestem ciekaw czy swoim też dawali mandaty, sami wgl. Nie przestrzegają zasad. Od siebie powinni zacząć nieroby

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe