- Reklama -
23 C
Szamotuły
czwartek, 18 lipca, 2024
Reklama

35 strażaków OSP ukończyło szkolenie podstawowe

W niedzielę 27 listopada w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odbył się egzamin teoretyczny oraz praktyczny, który zakończył „Szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Egzamin pomyślnie zakończyło 35 strażaków OSP, zdobywając tym samym uprawnienia do udziału w działaniach ratowniczych. Szkolenie przeprowadzono według Programu Szkolenia Podstawowego Strażaka Ratownika Ochotniczych Straży Pożarnych z dnia 4 marca 2022 r., zatwierdzonego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

- Reklama -

Program szkolenia składał się z części teoretycznej oraz z części praktycznej prowadzonej przez wyznaczonych funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Szamotułach. Uczestnicy szkolenia w trakcie kursu zaliczyli test sprawności przeprowadzony w komorze dymowej na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 w Poznaniu oraz ukończyli szkolenie z zakresu współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym – informuje PSP Szamotuły.

Druhowie w czasie szkolenia zdobyli wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia skutecznych działań ratowniczych oraz gaśniczych podczas zdarzeń, gdzie zagrożone jest życie, zdrowie, mienie.

Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia wręczyli: Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Szamotułach bryg. Arkadiusz Rakowski, Zastępca Dowódcy JRG Szamotuły st. kpt. Wiesław Działo, funkcjonariusz kpt. Daniel Wachnik, st. sekc. Dawid Gacek oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Szamotułach dh Zenon Pawlaczyk.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe