- Reklama -
21.1 C
Szamotuły
sobota, 15 czerwca, 2024
Reklama

Szamotuły. Policjant rozpoznał złodzieja na nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych

Czujny policjant z Szamotuł rozpoznał podejrzanego o kradzież roweru na nagraniu udostępnionym przez pokrzywdzoną na portalu społecznościowym. Kobieta zgłosiła sprawę na Policję dopiero, gdy skontaktował się z nią funkcjonariusz. Po krótkim czasie podejrzany o kradzież był w rękach mundurowych i usłyszał zarzuty.

W ubiegłym tygodniu policjant z Wydziału Kryminalnego z Szamotuł natrafił w Internecie na nagranie udostępnione przez kobietę, której skradziono rower. Było na nim widać najprawdopodobniej sprawcę kradzieży jednośladu. Okazało się, że do kradzieży doszło w dniu 23 listopada w Szamotułach.

Funkcjonariusz od razu rozpoznał 24-letniego szamotulanina. Widział go w dniu kradzieży w okolicach miejsca przestępstwa i dobrze zapamiętał, jak był wtedy ubrany. Wszystko pasowało do wizerunku widniejącego na nagraniu. Policjant skontaktował się więc z pokrzywdzoną. Kobieta wcześniej nie zgłaszała policjantom kradzieży, gdyż stwierdziła, że nie chciała tego robić nie znając sprawcy.

- Reklama -

Kryminalni przyjęli od niej zawiadomienie o przestępstwie i chwilę później zatrzymali rozpoznanego 24-latka. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży.

Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe