- Reklama -
18.2 C
Szamotuły
piątek, 14 czerwca, 2024
Reklama

Pożary słomy, pomieszczenia gospodarczego oraz tuneli foliowych

W ostatnich dniach strażacy z powiatu szamotulskiego interweniowali przy kilku pożarach.

W czwartek, 16 maja o godzinie 12.59 strażacy zostali zadysponowani do pożaru w miejscowości Wróblewo w gminie Wronki. Na miejscu ratownicy zastali pożar słomy. Ogień nie był zbyt rozległy, więc sytuacja została szybko opanowana. W działaniach gaśniczych uczestniczyły dwa zastępy z OSP Wronki oraz wozy bojowe OSP Wróblewo, OSP Kłodzisko i JRG Szamotuły.

fot. OSP Wronki

Do kolejnego pożaru w gminie Wronki doszło 17 maja około godziny 19.00. Strażaków zadysponowano do Chojna, gdzie doszło do pożaru budynku gospodarczego oraz ściółki leśnej. Przyczyną pożaru była zerwana linia energetyczna. W tym dniu wiał mocny wiatr. Również w tym przypadku ogień nie objął dużej powierzchni i udało się go szybko ugasić. W akcji uczestniczyły dwa zastępy OSP Wronki i jeden zastęp OSP Chojno.

- Reklama -
fot. OSP Wronki

Do groźniejszego pożaru doszło wczoraj przy ul. Ostrorogskiej w Obrzycku. Przed godziną 10.00 do dyżurnego szamotulskich strażaków wpłynęło zgłodzenie o pożarze tuneli foliowych. Na miejsce wysłano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach oraz wozy bojowe OSP Słopanowo, OSP Piotrowo i OSP Obrzycko.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów gaśniczych na palące się obiekty. Spaleniu uległy elementy tuneli. Nikt w wyniku pożaru nie ucierpiał.

fot. OSP Piotrowo

Wysokie ryzyko pożarowe w lasach

W ostatnim czasie doszło też do kilku pożarów w lasach. Warto wspomnieć, że w tych miejscach występuje obecnie wysokie ryzyko pożarowe. Wczoraj do mieszkańców naszego regionu rozesłano alert RCB o treści: Uwaga! Dziś i jutro (17/18.05) duże zagrożenie pożarowe w lasach. Nie używaj ognia w lesie i jego sąsiedztwie. W przypadku zagrożenia – dzwoń na 112.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe