25-latek uderzył policjanta. W jego aucie znaleziono narkotyki

0
fot. Łukasz Mikołajczak

Zarzuty posiadania narkotyków oraz naruszenia nietykalności funkcjonariusza usłyszał mieszkaniec Kaźmierza, który został zatrzymany w Dusznikach.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Policjanci z Dusznik zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem passatem. Samochodem kierował 25-letni mieszkaniec Kaźmierza. W trakcie legitymowania policjanci zauważyli, iż mężczyzna wyrzucił na ziemię woreczek strunowy z zawartością białego proszku. W związku z podejrzeniem, iż 25-latek posiadał narkotyki, policjanci zatrzymali go.

Z ustaleń wynika, iż w trakcie zakładania kajdanek, mężczyzna uderzył jednego z funkcjonariuszy, a drugiego odepchnął, aby uciec z miejsca zatrzymania. Policjanci dogonili jednak 25-latka, który po ponownym zatrzymaniu, dalej próbował wyszarpać się funkcjonariuszom uderzając ich i szarpiąc za mundury. Próby oswobodzenia się, okazały się jednak bezskuteczne. Mężczyzna został zatrzymany. Trafił do policyjnej celi i następnego dnia został przesłuchany. Zanim jednak to nastąpiło, policjanci przeszukali też jego samochód. Znaleźli w nim marihuanę oraz dwie wagi. Ponadto funkcjonariusze znaleźli też kilkadziesiąt sztuk tabletek, które zostały zabezpieczone do badań, aby sprawdzić, czy znajdują się w nich nielegalne substancje. Ponadto, w związku z nieracjonalnym i agresywnym zachowaniem 25-latka, zaistniało podejrzenie, iż mógł kierować samochodem pod wpływem środków odurzających lub psychotropowych.

W związku z powyższym pobrano mu krew do badań, aby wyjaśnić, czy podejrzenia mundurowych były słuszne. W tej kwestii policjanci czekają na wyniki badań.

25-latek usłyszał zarzuty posiadania narkotyków oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Przyznał się do zarzucanych czynów. Po uzyskaniu wyników badań mężczyzny okaże się również, czy usłyszy też zarzut kierowania samochodem pod wpływem narkotyków, czy też był trzeźwy.

Za posiadanie narkotyków polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia, za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy do 3 lat. Postępowanie w sprawie jest w toku.

Zobacz więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj