- Reklama -
8.7 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

11 kierowców straciło prawo jazdy

Na trzy miesiące stracili uprawnienia do kierowania pojazdami kierowcy, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Na terenie naszego powiatu, w pierwszy weekend wakacji aż 11 osób przekroczyło dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h.

Pierwszy weekend wakacji okazał się pechowy dla niektórych kierowców przejeżdżających przez powiat szamotulski. Policjanci szamotulskiej drogówki, którzy pełnili służbę w sobotę oraz w niedzielę zwracali szczególną uwagę na przekraczanie przez kierowców dozwolonej prędkości.

W trakcie pełnionych służb okazało się, iż aż 11 osób przekroczyło dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. W ręce mundurowych „wpadło” 10 mężczyzn oraz jedna kobieta. Jedna osoba została zatrzymana do kontroli w Dusznikach, pozostałe w Sędzinach. Każdy z nich stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

- Reklama -

Najwyższy niechlubny wynik uzyskał 29-letni mieszkaniec powiatu międzychodzkiego, który kierował mercedesem w Sędzinach. W miejscu, w którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 135 km/h. Mężczyzna przekroczył więc dozwoloną prędkość o 85 km/h.

Najtragiczniejsze w skutkach zdarzenia drogowe często wiążą się z nadmierną prędkością. Dlatego apelujemy do kierujących o zdjęcie nogi z gazu i jazdę  z dozwoloną prędkością. Szczególnie na terenach zabudowanych, gdzie bardzo często trafić można na niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy w kolizji z samochodem mają znacznie mniejsze szanse na wyjście ze zdarzenia bez obrażeń.

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe