13.6 C
Szamotuły
piątek, 29 marca, 2024

Znakomita forma Liska tuż przed mityngiem w Dusznikach

Piotr Lisek rewelacyjnie rozpoczął sezon letni. W zawadach IAAF Diamentowej Ligi w Szanghaju stanął na podium zaliczając taką samą wysokość jak Francuz Lavillenie.

Na niespełna tydzień przed historycznym pierwszym tyczkarskim mityngiem w Dusznikach, Piotr Lisek zainaugurował sezon letni 2018 roku. I zrobił to z przytupem. W trakcie zawodów Diamentowej Ligi w Szanghaju zajął znakomite 2. miejsce przegrywając jedynie z Francuzem Renaud Lavillenie. Ale nie tylko miejsce jest powodem do radości. Piotr pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.81 metra, czym wypełnił kwalifikacje na tegoroczne mistrzostwa Europy w Berlinie – najważniejszą imprezę tego lata w lekkiej atletyce. Takim samym wynikiem rywalizację ukończył Francuz, obaj zgodnie wysokość 5.81 pokonali w drugiej próbie. O końcowej klasyfikacji zadecydowała większa liczba wykonanych w konkursie prób Piotra na wysokości 5.71. Tę Polak zaliczył przy trzecim podejściu, Lavillenie w drugim.

Drugi z uczestników piątkowego wydarzenia w Dusznikach Paweł Wojciechowski w Szanghaju drugim podejściu zaliczył wysokość 5.31 m, by trzy na 5.46 zepsuć. Ostatecznie sklasyfikowany został na 11. miejscu. Kolejny start w Diamentowej Lidze 30 maja w Rzymie. Teraz przed naszymi reprezentantami start w Dusznikach, już 18 maja. Będą tam walczyć o wygraną z co najmniej 9-tką innych tyczkarzy, więc emocje i wysoki poziom gwarantowane.

Zawody rozpoczną się o 17:30, odbędą się na stadionie Sokoła Duszniki, ul. Sportowa 2. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny, a na miejscu na wszystkich czekają dodatkowe atrakcje. Zapraszamy całymi rodzinami !!!