- Reklama -
-4.9 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Na koniec wielki hit – w Dusznikach skakać będzie kolejny mistrz świata!!

Na koniec prezentacji uczestników mityngu tyczkarzy „Lisek w Domu” prawdziwy hit. W Dusznikach z Piotrem Liskiem, Pawłem Wojciechowskim i Robertem Soberą powalczy mistrz świata z 2014 roku Grek Konstandinos Filipidis!

Zamykamy stawkę walczących w trakcie piątkowego mityngu prawdziwą rewelacją. Stawkę uzupełni Konstandinos Filipidis to niespełna 30-letni Ateńczyk, który już na początku swojej międzynarodowej kariery sięgnął po brązowy medal mistrzostw świata juniorów młodszych i olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy. Swoje największe osiągnięcie zanotował w Polsce, w 2014 roku w trakcie halowych mistrzostw Europy, gdzie wynik 5.80 dał mu złoto. Lata mijają, a on wciąż skacze na bardzo wysokim poziomie. Dowodem srebro halowych mistrzostw Europy wywalczone w Belgradzie przed rokiem zaliczając wysokość 5.85. Wygrywał także zawody drużynowych mistrzostw Europy, halowych mistrzostw krajów bałkańskich i igrzysk śródziemnomorskich. W tym roku w trakcie halowych mistrzostw świata Birmingham popisał się wynikiem 5.70 – więc stać go na wiele. Poprawił go w lutym w Madrycie – śrubując rezultat na 5.85. Rekordy życiowe także muszą robić wrażenie. To aż 5.91 ze stadionu i 5.85 z hali. Pod dachem takim rezultatem popisał się po raz pierwszy przed rokiem w Belgradzie. W igrzyskach olimpijskich startował zarówno w Londynie jak i Rio de Janerio zawsze plasując się na 7. miejscu.

- Reklama -

Oto kompletna lista uczestników mityngu.

1. Karol Pawlik (POL)
2. Borys Dżaman (POL)
3. Mateusz Jerzy (POL)
4. Mareks Arents (LAT)
5. Jose Pacho (ECU)
6. Diogo Ferreira (POR)
7. Robert Sobera (POL) – mistrz Europy 2016
8. Paweł Wojciechowski (POL) – mistrz świata 2011
9. Konstandinos Filipidis (GRE) – halowy mistrz świata 2014
10. Piotr Lisek (POL) – wicemistrz świata 2017, halowy mistrz Europy 2017

W sumie dwóch mistrzów świata, aktualny wicemistrz globu, dwóch mistrzów Europy i zawodnicy z rekordami życiowymi powyżej 5.90. To na pewno będzie wydarzenie bez precedensu. Mityng organizuje Piotr Lisek z gminą Duszniki. Jutrzejsze zawody rozpoczną się o 17:30, odbędą się na stadionie Sokoła Duszniki, mieszczącym się przy ul. Sportowa 2. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny, a na miejscu na wszystkich czekają dodatkowe atrakcje.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe