- Reklama -
6.7 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 marca, 2024

Znajomy z Facebooka prosi cię o pożyczkę? Uważaj, to może być oszustwo!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach ostrzegają przed oszustwem „na BLIK”. Wczoraj pieniądze w ten sposób stracił mieszkaniec gminy Kaźmierz.

– Wczoraj policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Kaźmierzu zostali poinformowani o oszustwie dokonanym za pośrednictwem aplikacji Messenger. Mieszkaniec gminy otrzymał wiadomość od swojej koleżanki z prośbą o pożyczkę pieniędzy na opłacenie zamówienia. Mężczyzna przesłał kod blik do opłacenia zamówienia. Jednak gdy po zakończeniu transakcji zauważył, że pieniądze zostały wypłacone z bankomatu, zorientował się, iż mógł paść ofiarą oszusta. Skontaktował się wówczas z koleżanką, która potwierdziła, że nie chciała od niego żadnych pieniędzy i nie może też zalogować się do swojego konta w aplikacji – informuje asp. Sandra Chuda, oficer prasowy szamotulskiej policji.

Policjanci apelują do mieszkańców o rozwagą. Aby nie paść ofiarą oszustów radzą zawsze zweryfikować tożsamość osoby, która wysyła do nas wiadomość z prośbą o pożyczkę. W takiej sytuacji zawsze najlepiej najpierw zadzwonić do takiej osoby.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe