- Reklama -
0.1 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. W jego aucie znaleziono amfetaminę

Policjanci szamotulskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującemu hondą w Dusznikach. Mężczyzna znacznie przekroczył prędkość dozwoloną na terenie zabudowanym. Pobrano mu też krew do badań, aby sprawdzić, czy nie znajdował się pod wpływem narkotyków. Podczas przeszukania jego samochodu, policjanci znaleźli amfetaminę. Postępowanie w sprawie jest w toku.

W dniu 14 lutego br. około godziny 8.00, policjanci szamotulskiej drogówki, patrolowali rejon Dusznik. Na ulicy Bukowskiej, zauważyli samochód marki Honda Civic, którego kierujący poruszał się z dużą prędkością. Policjanci dokonali więc pomiaru, dzięki któremu okazało się, iż kierowca jechał z prędkością 108 km/h w miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Policjanci zatrzymali więc kierującego samochodem do kontroli drogowej. Okazało się, iż hondą kierował 30-letni mieszkaniec gminy Duszniki. Podczas kontroli zachowywał się nerwowo, więc wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. Podczas przeszukania jego pojazdu, mundurowi znaleźli kilka gramów białego proszku. Sam kierujący przyznał, że to amfetamina.

- Reklama -

W związku z faktem, iż zaistniało również podejrzenie, że 30-latek mógł kierować samochodem pod wpływem narkotyków, policjanci przetransportowali mężczyznę do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań, aby sprawdzić, czy przypuszczenia są słuszne. Wyniki badań będą znane w terminie późniejszym.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania samochodem i ukarali go mandatem karnym za znaczne przekroczenie prędkości. Postępowanie w sprawie posiadania narkotyków prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Dusznikach.

Po otrzymaniu wyników badań okaże się, czy mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających lub psychotropowych.

Za posiadanie narkotyków polskie prawo przewiduje do 3 lat więzienia. Za kierowanie pod ich wpływem do 2 lat, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywnę.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe