- Reklama -
6.7 C
Szamotuły
niedziela, 25 lutego, 2024

Wronki. Ukrainiec pod wpływem alkoholu driftował BMW na Placu Targowym. Próbował uciekać, gdy zobaczył policjantów

Policjanci wronieckiej patrolówki zatrzymali podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna na Placu Targowymargowym wprowadzał samochód w poślizg. Na widok radiowozu próbował odjechać. Uderzył jednak w ogrodzenie boiska szkolnego. Usłyszał zarzuty. Grozi mu więzienie, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.

W nocy z 14 na 15 lutego br. około godziny 0.45, policjanci wronieckiej patrolówki, na Placu Targowym we Wronkach zauważyli samochód marki BMW, którego kierujący najprawdopodobniej celowo wprowadzał pojazd w poślizg.

Z ustaleń wynika, iż w związku z używaniem pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osób w pojeździe, policjanci podjechali do kierującego, aby zatrzymać go do kontroli. Ten jednak, na widok radiowozu ruszył w kierunku ul. Poznańskiej, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie boiska szkolnego.

- Reklama -

Policjanci pojechali za samochodem i zatrzymali kierującego pojazdem. Okazało się, iż był to 24-letni obywatel Ukrainy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wszystko wskazywało na to, iż zarówno kierujący, jak i pasażer znajdowali się pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badania stanu trzeźwości potwierdziły podejrzenia policjantów. Kierujący miał 1,88 promila alkoholu w organizmie.

W związku z powyższym mundurowi uniemożliwili mu dalszą jazdę, zatrzymali go i doprowadzili do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Pojazd został odholowany, a pasażer został przekazany pod opiekę osobie trzeźwej.

Gdy podejrzany o kierowanie samochodem wytrzeźwiał, został przesłuchany i usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania w tym stanie zdarzenia drogowego.

Grozić mu może więzienie, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.

Źródłopolicja.pl
  1. Grzywna i deportacja nie ma tygodnia, żeby któryś nie był nawalony i spowodował wypadek . Kara deportacji może by schłodziła ich głowy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe