5.4 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024

Złoty i brązowy medal zawodniczek Szamotuły Boxing Team

Dagmara Kaliszan oraz Wiktoria Florkiewicz, zawodniczki trenujące w klubie Szamotuły Boxing Team, zdobyły dwa medale na XIV Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska Kobiet w Boksie.

Ranga zawodów jest bardzo wysoka – zostały zgłoszone do European Boxing Confederation (EUBC) i widnieją w kalendarzu tej organizacji jako największy turniej kobiecego boku amatorskiego w Europie. Na ringu pojawiły się bokserki m.in. z USA, Indii, Ukrainy, Kazachstanu, Czech, Niemiec, Senegalu, Słowacji i Grecji.

Doskonale w kategorii 63 kg spisała się Wiktoria Florkiewicz, która w finale pokonała jednogłośną decyzją sędziów (5-0) Martynę Różę Janc. Wiktoria zdobyła tym samym złoty medal w kategorii wiekowej kadet.

Brązowy medal zdobyła druga zawodniczka Szamotuły Boxing Team, mistrzyni Polski Dagmara Kaliszan. Dagmara przegrała w walce półfinałowej decyzją sędziów (0-5) z Kaheil Mishoe-Elliott, bardzo utytułowaną Amerykanką, która finałowy pojedynek wygrała w pierwszej rundzie.