- Reklama -
6.4 C
Szamotuły
wtorek, 20 lutego, 2024

Złodzieje bydła zatrzymani

Policjanci z Szamotuł zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzewanych o liczne kradzieże bydła i sprzętu rolnego. Do przestępstw dochodziło od kilku miesięcy na terenie powiatu szamotulskiego. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 5 lat więzienia.

- Reklama -

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach w dniach 9-11 maja br. zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzewanych o liczne kradzieże. Według ustaleń funkcjonariuszy, mężczyźni okradali przedsiębiorstwa rolne w Kobylnikach i Szczuczynie.

Sprawcy od początku lutego do 7 maja br. mogą mieć związek z kradzieżą 7 sztuk bydła opasowego, 8 sztuk aparatów udojowych, 20 worków mleka w proszku oraz 4 worków paszy dla zwierząt. Łączna kwotę strat oszacowano na ponad 60 tys. złotych.

Podczas policyjnej akcji, mundurowi odzyskali skradzionego przez mężczyzn m.in.: byka o wartości 7 tys. złotych, część aparatów udojowych oraz zabezpieczyli faktury ze sprzedaży pozostałego bydła w ubojni.

Zatrzymani czterej mężczyźni to mieszkańcy powiatu szamotulskiego w wieku od 21 do 37 lat, piąty zatrzymany to 23-letni mieszkaniec Kostrzyna. Wszyscy usłyszeli już zarzut kradzieży, który jest zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło:  szamotuly.policja.gov.pl

 

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe