- Reklama -
16.4 C
Szamotuły
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Reklama

Zbierała pieniądze na chore psy i koty. Mieszkanka Wronek okazała się oszustką

Internetowe zbiórki pieniędzy miały pomóc chorym zwierzętom. Okazało się jednak, że żadna złotówka nie została przeznaczona na leczenie psa z nowotworem czy kotki po wypadku. Podejrzana o utworzenie fikcyjnych zbiórek usłyszała ponad 20 zarzutów za oszustwa. Grozić jej może do 8 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach pracowali nad sprawą fikcyjnej zbiórki pieniędzy. W 2023 roku otrzymali zgłoszenie o tym, że ktoś założył zbiórkę pieniędzy na psa, który chorował na nowotwór. Zebrane pieniądze miały zostać przeznaczone na leczenie „czworonożnej przyjaciółki” osoby, która zorganizowała zbiórkę. Okazało się jednak, iż portal, na którym można założyć zbiórkę uzyskał informację, że zrzutka jest fałszywa. Przedstawiciel portalu złożył więc zawiadomienie, iż mogło dojść do przestępstwa.

Na jaw wyszło też, że najprawdopodobniej ta sama osoba założyła zbiórki na leczenie innych zwierząt. Użyte w treści zbiórek wzruszające słowa spowodowały, że nieświadome osoby wpłacały pieniądze na leczenie czworonogów. Podejrzenia padły na 36-letnią mieszkankę Wronek. Zakładając zbiórki, w niektórych przypadkach oszustka posługiwała się podrobioną dokumentacją z kliniki weterynaryjnej, aby uprawdopodobnić przedstawioną wersję wydarzeń. W ten sposób dotarła do osób, które chciały pomóc i wpłaciły na konto w sumie ponad 13 tysięcy złotych, nie zdając sobie sprawy, że przekazują pieniądze oszustce.

- Reklama -

Aby móc przedstawić kobiecie zarzuty, wronieccy kryminalni pracowali nad ustaleniem osób, które przekazywały kobiecie pieniądze na zbiórkach. Liczne analizy zebranych w sprawie materiałów oraz przesłuchania świadków, pozwoliły na przedstawienie podejrzanej ponad dwudziestu zarzutów za oszustwa, posługiwanie się podrobionymi dokumentami oraz za posłużenie się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby.

Kobieta przyznała się do zarzucanych czynów i zobowiązała się do zwrotu pieniędzy pokrzywdzonym. Za swoje przewinienia odpowie przed sądem. Za oszustwa polskie prawo przewiduje do 8 lat więzienia.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe