Zawodniczki UKS Szamotulanin mistrzyniami. W przyszłym sezonie zagrają w II lidze

0
fot. UKS Szamotulanin

W weekend odbył się turniej finałowy o mistrzostwo III ligi kobiet województwa wielkopolskiego w siatkówce i awans do rozgrywek centralnych II ligi kobiet PZPS.

W finałowym dwumeczu zmierzyły się zespoły UKS Szamotulanin i GLKS BARYCZ Janków Przygodzki. Pierwsze spotkanie zostało rozegrane w sobotę w szamotulskiej hali „Wacław”. UKS Szamotulanin, po wyrównanym spotkaniu, pokonał zespół GLKS BARYCZ 3:1 (25:21,16:25,25:22,25:23).

W niedzielę zawodniczki z szamotulskiego klubu wyruszyły w podróż do Jankowa Przygrodzkiego, gdzie o godzinie 16 przystąpiły do spotkania rewanżowego. Gospodynie zaprezentowały wysoką formę i wygrały z UKS Szamotulanin 3:0. Konieczne było rozegranie złotego seta. Sytuacja w dogrywce wydawała się bardzo trudna dla naszego zespołu. Przy stanie 5:7 UKS Szamotulanin odrodził się, doprowadzając do stanu 10:7. Szamotulanki już do końca seta nie dały wyrównać rywalkom, wygrywając z GLKS BARYCZ 15:12. UKS Szamotulanin awansował tym samym do II ligi kobiet PSPS i zdobył mistrzostwo III ligi kobiet województwa wielkopolskiego.

Zobacz więcej:
0 0 głos
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments