6.5 C
Szamotuły
piątek, 19 kwietnia, 2024

Zawodniczki ŁKS Commercecon Łódź zwyciężczyniami Amica Cup 2022

Drużyna ŁKS Commercecon Łódź, po zaciętej rywalizacji, wygrała tegoroczną edycję turnieju siatkarskiego Amica Cup. Najlepszą zawodniczą została wybrana Klaudia Alagierska-Szczepaniak. Mocne zagrywki, szczelne bloki, spektakularne obrony – takie zagrania mieli okazję podziwiać na żywo kibice podczas siedemnastej edycji turnieju, który odbył się w Hali „Wacław” w Szamotułach.

Pierwszego dnia imprezy (21 października) jako pierwsze licznie zgromadzonej widowni zaprezentował się drużyny z Niemiec: Dresdner SC oraz Rote Raben Vilsbiburg, czyli kolejno druga oraz ósma drużyna poprzedniego sezonu 1 Bundesligi. Mecz zakończył się zwycięstwem wyżej sklasyfikowanej drużyny z Drezna 3:0 (15, 20, 20). Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Kayla Haneline.

W drugim spotkaniu do boju stanęły ekipy z Łodzi oraz Wrocławia. Trzeci zespół ubiegłego sezonu Tauron Ligi, ŁKS Commercecon Łódź, zaczął spotkanie z Volley Wrocław od mocnego uderzenia, wygrywając pierwszy set do 13. Kolejne dwie partie były już znacznie bardziej wyrównane, ale również padły łupem podopiecznych trenera Alessandro Chiappiniego, odpowiednio do 27 i 24.

Sobota do pięciu setów

Drugi dzień upłynął pod znakiem znacznie bardziej wyrównanej rywalizacji, a o zwycięstwach decydowały pojedyncze zagrania. Najpierw na boisku stanęły zawodniczki Rote Raben Vilbiburg oraz Volley Wrocław. Mecz zakończył się dopiero w piątym secie, który na swoją korzyść rozstrzygnęła drużyna z Wrocławia (12:25, 25:20, 25:19, 17:25, 15:17). Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Joanna Pacak z Volley Wrocław.

Wieczorem na parkiet wyszły zwycięskie zespoły z poprzedniego dnia, czyli Dresdner SC oraz ŁKS Commercecon Łódź. Po trwającym ponad dwie godziny spotkaniu, ze zwycięstwa cieszyć mogły się zawodniczki z Łodzi, które rozstrzygnęły tie-break na przewagi do 15. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Włoszkę Valentinę Diouf ze zwycięskiej drużyny.

Sukces zawodniczek z Łodzi

Łódzki zespół nie miał czasu na długą regenerację, ponieważ już następnego dnia o godz. 11:00 rozpoczęło się spotkanie z drużyną Vilsbiburga. W pierwszych dwóch setach przewagę ustanowił polski zespół, jednak zawodniczki Rote Raben nie zamierzały się łatwo poddać i w 3 partii wygrały do 21. Czwarty set to jednak już dominacja ŁKS Commercecon i wygrana do 19. Najlepsza na boisku została wybrana Kamila Witkowska. To zwycięstwo pozwoliło ŁKS-owi na świętowanie triumfu w całym turnieju, bez względu na wynik ostatniego spotkania.

A w nim Volley Wrocław po zaciętym boju pokonał w pięciu setach drużynę z Drezna. Zawodniczką spotkania została wybrana Magdalena Saad. Finalnie jednak, po podliczeniu wszystkich zdobytych punktów za wyniki, na drugim miejscu w tabeli uplasowała się drużyna Dresdner S.C., a na trzecim zespół, którego trenerem jest Michal Mašek.

Trener zwycięskiej drużyny w całym turnieju, ŁKS Commercecon Łódź, Alessandro Chiappini, podkreślał po zakończeniu zmagań, jak ważny jest to turniej dla jego zawodniczek: – Cieszymy się, że mogliśmy tutaj zagrać, ponieważ bardzo ważne jest, aby rozegrać trzy ważne mecze przed startem nowego sezonu. Myślę, że to świetna okazja dla zawodniczek, aby pokazać mi i też sobie samym, w jakim jesteśmy miejscu. Wyjeżdżamy stąd zadowoleni i szczęśliwi z tego, co zobaczyliśmy i jaki styl zaprezentowaliśmy.

Puchar dla zwycięskiej drużyny wręczyli organizator turnieju Pan Ryszard Frąckowiak oraz Michał Rakowski, członek zarządu Grupy Amica. – Jesteśmy dumni, że po raz kolejny mogliśmy być sponsorem tytularnym tych rozgrywek. Sportowa kobieca rywalizacja na najwyższym poziomie wpisuje się doskonale w wartości, jakie wyznajemy w Grupie Amica. Na boisku zawodniczki wszystkich czterech zespołów uwodniły, że nie ma nic lepszego niż pełna szacunku, zacięta sportowa rywalizacja. Gratuluję zawodniczkom i trenerom, organizatorom oraz wszystkim osobom, które były częścią tego wydarzenia – podsumował Michał Rakowski.