- Reklama -
3 C
Szamotuły
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Zamknięcie przejazdu kolejowego w Pamiątkowie. Objazdy

Zgodnie z planami, dzisiaj ma nastąpić zamknięcie przejazdu kolejowego na ulicy Szkolnej w Pamiątkowie. Jak przejechać z Przecławia i Lulinka do Pamiątkowa i Szamotuł?

Oficjalny objazd prowadzi przez Rokietnicę – z Przecławia należy dojechać do Żydowa, a następnie cały czas prosto do Rokietnicy. Jest to najlepsza wersja dla osób podróżujących w stronę Poznania.

Poza oficjalnym objazdem istnieje jednak kilka innych możliwości, by dostać się z odciętych miejscowości do Szamotuł czy Pamiątkowa.

- Reklama -

Droga polna z Lulinka do Pamiątkowa.

W Lulinku wjeżdżamy na ulicę Wierzbową i jedziemy cały czas prosto. Wyjeżdżamy na ulicy Baborowskiej, prowadzącej do Szamotuł i Pamiątkowa. Należy pamiętać, że jest to droga gruntowa i przejazd nią może wiązać się z ryzykiem uszkodzenia pojazdu. Drogę przetestowaliśmy kilka tygodni temu, przejechaliśmy bez problemu.

Wjazd na ulicę Wierzbową w Lulinku fot. google
Wjazd na drogę prowadzącą do Lulinka od strony ulicy Baborowskiej. Zdjęcie archiwalne, teraz ulica Baborowska jest wyremontowana. fot. Google.

Przejazd przez powiat obornicki

Najlepszą alternatywą dla osób podróżujących do Szamotuł wydaje się przejazd przez powiat obornicki. Z Lulinka dojeżdżamy do Lulina, skręcamy w lewo do miejscowości Górka i jedziemy prosto do Żukowa. W Żukowie kierujemy się w lewo do miejscowości Chrustowo. Dalszą podróż kontynuujemy drogą wojewódzką Oborniki – Szamotuły.

Trasa prowadząca przez powiat obornicki jest najlepszym wyborem dla osób chcących dostać się do Szamotuł. fot. Google

Przejazd kolejowy Przecław – Pamiątkowo

Mało kto wie, że w Pamiątkowie, a dokładniej w Przecławku jest jeszcze jeden przejazd kolejowy. Aby do niego dojechać, w Przecławiu na ulicy Długiej wjeżdżamy na drogę gruntową (Sadowa). W Pamiątkowie musimy dojechać, wzdłuż jeziora, do Przecławka i skręcić w lewo w drogę polną. Jadąc tą trasą musimy jednak uważać, pojazdy prowadzące prace przy przebudowie torów dość mocno ją „rozjechały” i istnieje duże ryzyko uszkodzenia samochodu.

Dojazd do przejazdu w Przecławiu jest mocno utrudniony, choć jeszcze kilka tygodni temu ta droga była w dobrym stanie.
Przejazd kolejowy w Przecławiu. Przejazd będzie zamknięty od 17 kwietnia do 8 maja.

Dzisiaj pojawiła się również informacja, że w czasie prac na przejeździe kolejowym autobus szkolny nie będzie dowoził dzieci z Przecławia do szkoły w Pamiątkowie.

Aktualizacja: Wykonawca poinformował, że przejazd zostanie zamknięty w czwartek, 4 kwietna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe