- Reklama -
16.3 C
Szamotuły
środa, 24 lipca, 2024
Reklama

Zabójca z Międzychodu nadal na wolności. Policja prosi o pomoc [AKTUALIZACJA]

Policjanci z Wielkopolski nadal poszukują 24-letniego Marcina W., który podejrzewany jest o podwójne zabójstwo w gminie Międzychód. Dziś opublikowano wizerunek poszukiwanego. Nadal prowadzone są zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Uczestniczy w nich m.in. policyjny śmigłowiec oraz grupa nurków.

Wczoraj, 29 marca wieczorem na terenie powiatu międzychodzkiego doszło do podwójnego zabójstwa. Najpierw policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze w miejscowości Muchocin. W trakcie gaszenia ognia strażacy znaleźli zwłoki 22-letniego mężczyzny. Obrażenia na ciele wskazywały na zabójstwo. Sprawca prawdopodobnie podpalił mieszkanie, aby zatrzeć ślady. Policjanci ustalili, że 24-latek zabrał samochód należący do ofiary i uciekł z miejsca zdarzenia.

W międzyczasie policjanci otrzymali informację o drugim zabójstwie. W mieszkaniu przy ulicy 3 Maja w Międzychodzie znaleziono zwłoki 45-letniej kobiety. Obrażenia na jej ciele również wskazywały na zabójstwo. Według ustaleń śledczych zbrodni dokonał ten sam mężczyzna. Po dokonaniu obydwu zabójstw 24-latek porzucił skradziony samochód pod Międzychodem i uciekł do lasu.

- Reklama -

Do pracy na miejscu zdarzeń oraz w działania pościgowo-poszukiwawcze, oprócz funkcjonariuszy z Międzychodu, natychmiast zostali zaangażowani policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu (Wydziału Kryminalnego, Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, Laboratorium Kryminalistycznego) a także policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu oraz z innych jednostek Policji na terenie Wielkopolski.

Wszystkie osoby, które od wieczora 29 marca br. widziały poszukiwanego Marcina W. – proszone są o pilny kontakt z policjantami pod numerem telefonu 887 878 900 lub numerem alarmowym 112.

AKTUALIZACJA

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył 10 tysięcy złotych nagrody dla osoby, która przekaże informacje pomocne w zatrzymaniu 24-letniego Marcina W.

AKTUALIZACJA 2

Marcin W. podejrzany o zabójstwo dwóch osób na terenie powiatu Międzychodzkiego został zatrzymany o godz. 20.00
Podczas poszukiwań skoncentrowanych w lesie nad Wartą, w miejscu znalezienia plecaka należącego do ściganego, grupa pościgowa otrzymała wiadomość, że podejrzany zgłosił się do komendy Policji w Międzychodzie.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe