- Reklama -
15.7 C
Szamotuły
wtorek, 28 maja, 2024
Reklama

Dotacje europejskie gotowe do wzięcia! Ruszają pierwsze konkursy

Artykuł sponsorowany

Ponad 1,68 miliarda złotych rozdysponowanych zostanie w tegorocznych 31 naborach z programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. Będzie można pozyskać pieniądze m.in. na rozwój e-usług, kompleksowe projekty z zakresu gospodarki wodno-ściekowej, ochronę przyrody i zieloną infrastrukturę. Dotacje przeznaczone zostaną również na aktywizację społeczno-zawodową, usługi społeczne i edukację.

W trybie niekonkurencyjnym na wsparcie liczyć będą mogły dwa kluczowe projekty edukacyjne – „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2030” i „Czas zawodowców – nowoczesne kształcenie w Wielkopolsce”. O dotychczasowych osiągnięciach cyfrowej szkoły rozmawiamyz Małgorzatą Jagiełłowicz – dyrektorem projektu i wicedyrektorem Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. O czas zawodowców zapytaliśmy uczniów wielkopolskich szkół. O tym, co nam powiedzieli dowiesz się tu .

W nowym wydaniu e-magazynu „Nasz Region” zaglądamy również do Fabryki Ekologów w Cerekwicy – szkoły, w której uczniowie rozwijają zainteresowania i działają na rzecz ochrony natury. Odwiedzamy też Politechnikę Poznańską, która realizuje innowacyjne projekty koncentrujące się m.in. na obserwacji kosmosu i obrazowaniu powierzchni Ziemi. O tym czy łatwo kobietom prowadzić własny biznes opowiadają Marta Owczarzak i Jennifer Ziarkowski-Schulz, które dzięki unijnemu wsparciu realizują swoje zawodowe marzenia.

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,200SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -