- Reklama -
3.7 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

Za nami ostatnia „Biała Niedziela”

Zakończył się trwający od września br. program profilaktyczny „Biała Niedziela”. Wspólna inicjatywa SP ZOZ w Szamotułach oraz władz Powiatu Szamotulskiego okazała się sukcesem – z darmowych badań skorzystało aż 2000 mieszkańców powiatu! W akcję zaangażowało się wielu lekarzy rodzinnych z całego powiatu, dzięki czemu w ramach programu odbyło się aż 40 osobnych akcji we wszystkich gminach powiatu szamotulskiego, a logo „Białej Niedzieli” można było dostrzec w Szamotułach, Kaźmierzu, Wronkach, Otorowie, Obrzycku, Pamiątkowie, Pniewach, Dusznikach, Ostrorogu czy Grzebienisku.

Program był skierowany do mieszkańców powiatu powyżej 40 roku życia. Chętnym pacjentom wykonano badania przesiewowe w kierunku wykrycia chorób nowotworowych (raka prostaty u mężczyzn i raka jajnika u kobiet) oraz chorób sercowo-naczyniowych.

- Reklama -

Badania były całkowicie bezpłatne, a cały projekt został sfinansowany ze środków powiatu szamotulskiego.

Pełne podsumowanie medyczne i statystyczne programu „Biała Niedziela”, a także podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w akcję, zostaną opublikowane po otrzymaniu kompletu informacji od lekarzy rodzinnych.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe