5.4 C
Szamotuły
sobota, 20 kwietnia, 2024

Z Baborówka do Tokio

Pierwszy raz od Igrzysk Olimpijskich w Anetach w 2004 roku Polska będzie miała szansę zawalczyć drużynowo o medal olimpijski. Zespół pod wodzą trenera Kadry WKKW Marcina Konarskiego w składzie: Mariusz Kleniuk i Winona, Joanna Pawlak i Fantastic Frieda, Paweł Spisak i Banderas, Paweł Warszawski i Aristo A-Z dziś podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko zdobył Kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Polski zespół zaprezentował przed publicznością w Baborówku doskonałą formę i już od pierwszego dnia rywalizacji prowadził w konkursie CCIO4*-L, w ramach którego rozgrywana była Kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Rywalami Polaków były drużyny z Rosji i Białorusi, które po wczorajszej próbie terenowej zostały zdekompletowane. Polacy jednak nie mogli pozwolić sobie na dekoncentrację, bo we wczorajszej próbie terenowej z dalszej rywalizacji wycofał się Mariusz Kleniuk i Winona, dlatego dzisiaj wszyscy zawodnicy musieli ukończyć próbę skoków.

Polacy zadanie to wykonali doskonale. W klasyfikacji końcowej konkursu CCIO4*-L o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza, puchar Lotto w czołówce było niemal w całości biało-czerwono: Paweł Spisak (POL) na Banderasie zajął pierwsze miejsce, drugie miejsce wywalczył mistrz świata i dwukrotny złoty medalista olimpijski Michael Jung (GER) na koniu Fischerchipmunk FRH, a trzecie – Jan Kamiński (POL) i Jard. Kolejne miejsca zajęli Joanna Pawlak (POL) na Fantastic Friedzie (miejsce czwarte) i Paweł Warszawski (POL) na Aristo A-Z (miejsce piąte).

W konkursie CCI4*-S o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza, w którym łączna pula nagród wyniosła 325 000 PLN, po trzech dniach rywalizacji pierwsze miejsce wywalczył Andreas Dibowski (GER) na koniu Corrida FRH, inkasując jednocześnie 100 000 PLN premii dla zwycięzcy. Drugie miejsce zajął Andreas Ostholt (GER) na koniu Corvette 31, a trzecie – Peter Thomsen (GER) na koniu Horsware Nobleman.

Najlepszą parą konkursu CCI3*-S puchar Kuhn Maszyny Rolnicze został Jan Kamiński (POL) i Senior, broniąc pierwszą pozycję, z którą wczoraj ukończył próbę terenową. Drugą pozycję zajęła Nadine Marzahl (GER) i Vally K, a trzecią – Merle Wewer (GER) i Captain Hero.

Wczoraj zakończyła się rywalizacja w konkursie CCI2*-S puchar Duon Dystrybucja. Pierwsze miejsce należy do Vanessy Bolting (GER) z koniem Ready To Go W, drugie miejsce – do Leoni Kuhlmann (GER) z koniem Hidalgo 179, a trzecie – do Julii Gillmaier (POL) i Red Sunrise 2.

Wczoraj swoje rozstrzygnięcie miał także konkurs CCIYH2*-S puchar Stadnina Kunowo dla młodych koni 6-letnich. Tutaj najlepszy był Miroslav Prihoda jr (CZE) z koniem polskiej hodowli Eldorado. Drugą pozycję wywalczyła Sabrina Labes (GER) z koniem Sparta’s Prince, a trzecią – Rebecca-Juana Gerken (GER) z koniem Fame 227.