- Reklama -
9 C
Szamotuły
sobota, 1 kwietnia, 2023

Wzmożone kontrole policji w pierwszy dzień wiosny

Już jutro pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Dla wielu uczniów 21 marca utożsamiany jest jednak bardziej z „dniem wagarowicza”. Tego dnia policjanci będą prowadzili wzmożone działania prewencyjne.

Pierwszy dzień wiosny, to świetna okazja do zabawy dla dzieci i młodzieży. Dla policjantów jest to jednak dzień wzmożonej pracy. Dlatego też, mając na uwadze możliwość wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach prowadzić będą działania pod hasłem „WIOSNA 2018”. Takie działania prowadzone będą również przez inne Komendy Powiatowe Policji z terenu Województwa Wielkopolskiego.

- Reklama -

W tym dniu policjanci będą zwracali szczególną uwagę na dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Służby w szczególności będą kontrolowały miejsca, w których może gromadzić się młodzież oraz miejsca, w których może dochodzić do sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Policjanci będą reagowali na każdą sytuację, w której nieletni mogą stać się ofiarą lub sprawcą przestępstwa lub wykroczenia. O ujawnionych przypadkach wagarowania powiadamiani będą rodzice oraz szkoła.

Pomimo zwiększonej liczby policjantów, którzy będą czuwali nad bezpieczeństwem, apelujemy o rozwagę zarówno do dzieci jak i do rodziców. Aby ten dzień minął w przyjaznej atmosferze przede wszystkim należy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa!

Dużym zagrożeniem dla młodzieży jest chęć spróbowania tego, co jest dla nich zakazane m. in. alkoholu lub środków odurzających. Dlatego przypominamy, iż o każdym przypadku ujawnienia osoby niepełnoletniej, która znajdowałaby się pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego,  powiadomieni zostaną rodzice, szkoła oraz sąd.

Właścicielom placówek handlowych przypominamy, iż sprzedaż alkoholu osobom nieletnim jest przestępstwem za które grozi kara grzywny ponadto właściciel sklepu może stracić koncesję.

KPP w Szamotułach ( S. Chuda)

Obserwuj Nas:

16,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe