- Reklama -
14.4 C
Szamotuły
środa, 27 października, 2021

Wystartował Pniewski Rower Gminny

Polecamy

20 września o godzinie 6:00 uruchomiono system rowerów miejskich w Pniewach.

Do dyspozycji mieszkańców jest 60 nowoczesnych rowerów miejskich, wyposażonych m.in. w 7-stopniową przekładnię i oświetlenie, które uruchamia się automatycznie po zmroku. 10 jednośladów wyposażono w foteliki dla dzieci. W mieście znajduje się 16 stacji postoju, siedemnasty taki punkt usytuowano w Chełmnie.

Pod projektem Pniewski Rower Gminny kryją się miejskie rowery najnowszej generacji dopasowane do potrzeb użytkowników. To oni zadecydują, jak długo chcą z nich korzystać i gdzie zakończyć swoją trasę. Łączą prostotę z technologią, dzięki której w dowolnym czasie można przemieszczać się rowerem po mieście i nie tylko. Najłatwiejszym sposobem, by wypożyczyć jednoślad będzie skorzystanie z aplikacji na urządzenia mobilne. Wystarczy ją pobrać, zasilić konto typu pre-paid, a po zeskanowaniu kodu QR przy pojeździe – ruszyć w drogę. Możliwe będzie również wypożyczenie przez SMS oraz infolinię, bez konieczności rejestracji – informuje Urząd Gminy Pniewy.

- Reklama -

Szczegóły dotyczące Pniewskiego Roweru Gminnego można znaleźć na stronie www.pniewskirower.pl. Z zamieszczonego tam cennika wynika, że pierwsze 30 minut użytkowania roweru jest bezpłatne. Za każdą kolejną minutę mieszkańcy zapłacą 5 groszy. Co ciekawe, jeśli zarejestrowany użytkownik systemu znajdzie rower stojący poza stacją postoju rowerów i odstawi go do stacji, jego konto zostanie doładowane kwotą 5 złotych.

Na realizację zadania Gmina Pniewy otrzymała dofinansowanie w ramach WRPO 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego.

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -