- Reklama -
9.3 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Wypadki w Pniewach i Piotrowie

Środa nie należała do najspokojniejszych dni na drogach w powiecie szamotulskim.

Już o godzinie 05.56 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o dachowania samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 185 w miejscowości Piotrowo.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, wozy bojowe OSP Piotrowo, zespół ratownictwa medycznego oraz policję.

- Reklama -

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy po dachowaniu, który znajdował się w przydrożnym rowie. Osoby podróżujące opuściły pojazd przed przybyciem SP i znajdowały się w pobliżu, jedna osoba została lekko poszkodowana.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, postawieniu pojazdu na koła, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku
– informuje ogn. Łukasz Kawka z PSP Szamotuły.

Ostatecznie, po przebadaniu przez ratowników medycznych, osoba poszkodowana nie wymagała hospitalizacji.

Tego samego dnia o godzinie 20.10 doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego na obwodnicy Pniew. Na szczęście szybko okazało się, że to tylko kolizja.

Na miejsce zdarzenia zadysponowani zostali strażacy z JRG Szamotuły, OSP Pniewy, OSP Turowo, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe i ciągnik siodłowy, które zderzyły się ze sobą. Osoby podróżujące opuściły pojazd przed przybyciem SP i znajdowały się w pobliżu, jedna osoba została lekko poszkodowana.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku
– informuje ogn. Łukasz Kawka, dyżurny operacyjny powiatu szamotulskiego.

Jedna osoba – kierujący autem osobowym – została przetransportowana do szpitala.

  1. Na zdjęciach jednak są trzy samochody. Samochód ciężarowy, osobowy i bus lub dostawczy czy źle widzę?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe