- Reklama -
14.4 C
Szamotuły
środa, 27 września, 2023

Wypadek w Pęckowie. 22-latka z gminy Wronki odniosła groźne obrażenia

W minioną sobotę policjanci pracowali na miejscu wypadku w Pęckowie. Sprawa została zakwalifikowana jako wypadek drogowy z uwagi na obrażenia jednej z uczestniczek. Postępowanie w sprawie prowadzi Posterunek Policji w Obrzycku.

W nocy 28 listopada br. policjanci szamotulskiej patrolówki oraz drogówki interweniowali w związku ze zgłoszonym zdarzeniem drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu w Pęckowie.

Okazało się, iż zderzyły się tam ze sobą dwa samochody – peugeot 307 (którym kierował 19-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego) oraz audi (którym kierowała 22-letnia mieszkanka gminy Wronki).

- Reklama -

Na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących samochodami- oboje byli trzeźwi. Funkcjonariusze wykonali oględziny, a także sporządzili pozostałą niezbędną dla dalszego postępowania dokumentację.

Jak wynikało ze wstępnych policyjnych ustaleń, przyczyną zdarzenia najprawdopodobniej było niedostosowanie do znaku „STOP” i nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. W wyniku zderzenia samochodów jedna osoba (kierująca samochodem marki Audi) została przetransportowana przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

Obrażenia, których doznała pokrzywdzona, zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy. W związku z powyższym w sprawie prowadzone jest postępowanie, którego celem jest szczegółowe wyjaśnienie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Przypominamy, iż zgodnie z art. 177 Kodeksu Karnego, za spowodowanie wypadku drogowego (w którym osoba doznaje średniego lub lekkiego uszczerbku na zdrowiu), polskie prawo przewiduje do 3 lat więzienia.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe