- Reklama -
25.4 C
Szamotuły
piątek, 19 lipca, 2024
Reklama

Wypadek w gminie Duszniki. Trzy osoby trafiły do szpitala

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w gminie Duszniki.

W środę, 31 maja o godzinie 7.04 dyżurny szamotulskich strażaków odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów oraz osobach poszkodowanych na drodze wojewódzkiej nr 306 w miejscowości Sędziny.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, OSP Duszniki, OSP Podrzewie, a także policję i zespół ratownictwa medycznego. Zadysponowano również zastęp z powiatu poznańskiego – OSP Buk.

- Reklama -

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący i pasażerowie opuścili pojazdy przed przybyciem strażaków i znajdowali się w pobliżu pod opieką świadków zdarzenia.
W trakcie prowadzonych działań dyżurny SK został poinformowany, że na miejsce został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym wspólnie z ratownikami ZRM i LPR, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych
– informuje ong. Łukasz Kawka z PSP Szamotuły.

Jedna osoba poszkodowana została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu, dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala w Szamotułach i Poznaniu, natomiast jedna osoba po przebadaniu przez ratowników pozostała na miejscu zdarzenia.

Przyczyny zdarzenia ustala policja.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe