- Reklama -
26 C
Szamotuły
niedziela, 26 maja, 2024
Reklama

Wypadek drogowy z udziałem skutera we Wronkach

We wtorek 07 czerwca br. o godz. 16.29 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego i skutera w miejscowości Wronki na ul. Poznańskiej.

- Reklama -

Dyżurny natychmiast do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Wronki oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego i Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy marki BMW, który zderzył się ze skuterem. Kierujący pojazdami znajdowali się w pobliżu pod opieką ZRM.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy w transporcie poszkodowanego do karetki Pogotowia Ratunkowego, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Jedna osoba poszkodowana została przewieziona do Szpitala w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: mojeWronki.pl

Źródło: szamotuly.psp.wlkp.pl

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe