- Reklama -
16.1 C
Szamotuły
sobota, 15 czerwca, 2024
Reklama

Wyłoniono najlepszy policyjny patrol w powiecie szamotulskim

W środę, 15 maja w Szamotułach odbyły się eliminacje pierwszego stopnia do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol roku”.

W powiatowych eliminacjach pierwszego stopnia do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol roku” uczestniczyli funkcjonariusze patrolowo-interwencyjni z Szamotuł, Wronek oraz z Pniew.

Zmagania rozpoczęły się od testu wiedzy zawodowej, który obejmował w m.in. pytania z zakresu zasad i taktyki pełnienia służby patrolowej, przemocy w rodzinie, doprowadzeń i konwojowania, środków przymusu bezpośredniego, czy też etyki zawodowej policjanta.

- Reklama -

W dalszej kolejności, policjanci stanęli do zmagań na torze przeszkód. Podczas tego egzaminu oceniana była zarówno sprawność fizyczna, jak i umiejętności strzeleckie funkcjonariuszy.

Całość zmagań odbywała się pod czujnym okiem sędziów.

Miejsca na podium zajęli kolejno:

Miejsce I- st. post. Mikołaj Wyrembski

Miejsce II- st. post. Stanisław Nocuła

Miejsce III- post. Wanessa Jambor

Podczas uroczystego podsumowania zmagań, funkcjonariusze przyjęli gratulacje z rąk Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach kom. Arkadiusza Pelc.

Dwóch policjantów, którzy zdobyli największą ilość punktów we wszystkich konkurencjach, będzie reprezentowało Komendę Powiatową w Szamotułach na etapie wojewódzkim.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe