- Reklama -
18.2 C
Szamotuły
piątek, 14 czerwca, 2024
Reklama

Policjanci zatrzymali poszukiwanego. Mężczyzna próbował uciekać, jednak stracił panowanie nad motocyklem

Policjanci z Szamotuł zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. 31-latek próbował uciekać, jednak uległ wypadkowi. Miał przy sobie znaczne ilości narkotyków.

Wczoraj do zakładu karnego trafił mężczyzna, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w miniony piątek. 10 maja br. około godziny 20, policjanci szamotulskiej drogówki w Podrzewiu próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego motocyklem marki Yamaha. Pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i błyskowych, motocyklista nie zatrzymał się i zaczął uciekać drogą K 92 w kierunku Pniew. W Chełmnie kierujący motocyklem wjechał na drogę dla rowerów, gdzie kontynuując ucieczkę, na łuku drogi stracił panowanie nad motocyklem, wywrócił się i doznał obrażeń, które nie pozwoliły mu na kontynuację ucieczki.

Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce Zespół Pogotowia Ratunkowego.

- Reklama -

Po wylegitymowaniu mężczyzny i sprawdzeniu go w policyjnych systemach okazało się, iż 31-letni poznaniak był poszukiwany celem odbycia kary więzienia w wymiarze roku i 4 miesięcy za przestępstwo zniszczenia lub ukrycia dokumentu.

Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim oraz w okolicy miejsca zdarzenia narkotyki. Po ich zważeniu okazało się, że podejrzany miał przy sobie ponad 500 gramów substancji psychotropowej w postaci tzw. kryształu 3CMC.

Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie, mężczyzna został przesłuchany przez kryminalnych i usłyszał zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Za pierwsze z przestępstw polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia, za posiadanie środków psychotropowych w znacznej ilości do 10 lat pozbawienia wolności.

Po udzielonej pomocy medycznej w szpitalu, wczoraj 31-latek został przetransportowany do Zakładu Karnego, gdzie odbędzie karę zasądzoną za wcześniejsze przewinienia.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe