- Reklama -
4 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

Wtorek na drogach powiatu: kilka osób w szpitalu i pijany kierowca w rowie

We wtorek, 18 sierpnia doszło do kilku zdarzeń drogowych w naszym regionie.

Około godziny 10:00 na drodze z Zielonejgóry do Tarnówka, na granicy powiatu szamotulskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego, doszło do kolizji z udziałem auta osobowego. Samochód osobowy marki Skoda Superb, jadąc z kierunku miejscowości Zielonagóra w kierunku Tarnówka, wjechał na drogę pożarową w kierunku Klempicza, chcąc wykonać manewr zawracania zjechał do przydrożnego rowu – informuje st. sierż. Aleksandra Serafin z KPP w Szamotułach. Po przeprowadzeniu badaniu alkomatem, okazało się, że przyczyną niepowodzenia manewru był alkohol – kierowca był pijany, a policja wszczęła wobec niego postępowanie przygotowawcze z artykułu 178a $1 Kodeksu Karnego: Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Pięć minut później doszło do kolejnego wypadku, tym razem w gminie Wronki. Około godziny 10:05 doszło do zdarzenia drogowego, w którym kierujący pojazdem Opel Meriva na oznakowanym skrzyżowaniu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Seat Alhambra, jadącemu z jego lewej strony w kierunku miejscowości Wronki, doprowadzając do zderzenia pojazdów – informuje st. sierż. Aleksandra Serafin. Kierujący byli trzeźwi, a sprawę zakończono mandatem w wysokości 300 zł i 6 punktów karnych. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala – informuje dyżurny wielkopolskich strażaków.

- Reklama -

Do kolejnego zdarzenia doszło w gminie Duszniki. O godzinie 14:39 zderzyły się tam dwa samochody osobowe. W działaniach ratowniczych brało udział 9 zastępów straży pożarnej, 3 zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala. Przyczyny zdarzenia ustala policja.

Wypadek w miejscowości Brzoza. Fot. OSP Podrzewie.
  1. Informowałem ZDP Szamotuły iż po zmianie organizacji ruchu w Brzozie , całkowicie nieuzasadnionej biorąc pod uwagę wypadkową z 3 lat która jest dużo,dużo wyższa niż przed zmianą organizacji ruchu z okresu 20 lat, że to skrzyżowanie jest obecnie bardzo niebezpieczne , niestety po za dodatkowym lustrem , które udało się wytargować zmiany brak. Myślę że układ skrzyżowania i obecna organizacja ruchu doprowadzi prędzej czy później do większej tragedii na tym odcinku drogi, ciekawe kto wtedy się podpisze pod tym i weźmie pełną odpowiedzialność za bezsporny fakt iż zarządca drogi ZDP Szamotuły w pełni nie zadbał o bezpieczeństwo na zarządzanym odcinku. Oczywiście nie zwalnia to kierujących od przestrzegania przepisów i znaków , ale też nie zwalnia zarządcy od tego że MUSI on przystosować drogę w maksymalnym stopniu bezpieczeństwa . Ponadto wątpliwe są kulisy zmiany organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu , która została przeprowadzona na wniosek sołectwa Brzoza / Grodziszczko ( posiadam dokumenty ) jednak nikt z mieszkańców w/w sołectwa nie wiedział o zmianach , wnioskach itp aż do momentu postawienia nowych znaków , ciekawe w czyim zatem imieniu i w czyim interesie w/w zmiana organizacji ruchu została przeprowadzona ?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe