- Reklama -
8.7 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Wronki. 49-latek ujął kobietę, która prowadziła auto pod wpływem alkoholu

Postawą godną zauważenia wykazał się mężczyzna, który ujął, a następnie przekazał policjantom podejrzaną o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mieszkanka Wronek miała ponad promil alkoholu w organizmie.

W dniu 13 czerwca br. policjanci z Wronek interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym ujęcia obywatelskiego. Jak się okazało, 49-latek, który jechał z kierunku Krucza do Wronek, na ulicy Nadwarciańskiej ujął kobietę podejrzewaną o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Z relacji mężczyzny wynikało, iż kobieta jechała oplem corsą całą szerokością jezdni. We Wronkach na ul. Nadwarciańskiej zatrzymała się i tam została ujęta przez zgłaszającego, który uniemożliwił jej dalszą jazdę i poczekał na przyjazd Policji.

- Reklama -

Funkcjonariusze ustalili, iż kobieta, to 25-letnia mieszkanka Wronek.  Jej stan faktycznie wskazywał na to, że znajdowała się pod wpływem alkoholu, a wewnątrz jej samochodu znajdowały się puste butelki po piwie. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Wynik nie budził żadnych wątpliwości. 25-latka miała 1,08 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci przesłuchali więc świadków zdarzenia, a 25-latce zatrzymali prawo jazdy.

W sprawie prowadzone jest postępowanie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości kobiecie grożą dwa lata więzienia, zakaz kierowania samochodami oraz grzywna.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe