- Reklama -
21.6 C
Szamotuły
niedziela, 28 maja, 2023

Wronki. 11 skazanych przystąpiło do sakramentu bierzmowania [FOTO]

5 kwietnia, w trakcie uroczystej mszy świętej, którą prowadził ks. biskup Szymon Stułkowski, 11 osadzonych w Zakładzie Karnym we Wronkach przyjęło sakrament bierzmowania.

Przyjęcie sakramentu poprzedziły kilkumiesięczne przygotowania. W ich trakcie kandydaci uczestniczyli w katechezach i spotkaniach modlitewnych, prowadzonych przez kapelana wronieckiego więzienia, ks. kan. Pawła Pawlickiego.

W uroczystej mszy świętej, sprawowanej przez Biskupa Szymona Stułkowskiego, podczas której do sakramentu bierzmowania przystąpiło jedenastu skazanych, wzięli udział również funkcjonariusze Służby Więziennej z dyrektorem jednostki mjr. Mariuszem Przybyłem.

- Reklama -

Ks. kapelan Paweł Pawlicki podkreślił szczególne znaczenie wiary dla osób pozbawionych wolności:

Gdy ktoś nawraca się w więzieniu, nie jest w łatwej sytuacji. Jest mu znacznie trudniej wytrwać w wierze niż nam na wolności. Podczas bierzmowania, które jest dopełnieniem chrztu, zostaje obdarzony Duchem Świętym. Kto decyduje się na życie jako dziecko Boże, otrzymuje siłę, aby świadczyć o Bożej miłości i potędze słowem i czynem. Staje się wówczas pełnoprawnym, odpowiedzialnym członkiem Kościoła Katolickiego.

Obserwuj Nas:

16,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe