Witoldzin. Włamali się do domu i ukradli trzy motocykle

0
fot. policja.pl

Kryminalni z Szamotuł zatrzymali czterech sprawców włamania do domu jednorodzinnego w miejscowości Witoldzin i kradzieży trzech motocykli.

W nocy z 11 na 12 grudnia 2019 roku w Witoldzinie gm. Szamotuły, doszło do włamania do budynku mieszkalnego, z którego sprawcy ukradli trzy motocykle o wartości 25 000 zł. Złodzieje, wyprowadzili motocykle do pobliskiego lasu, w którym je ukryli. Po kilku godzinach wrócili i zabrali motocykle w inne miejsce.

Szamotulscy kryminalni dzięki prowadzonym czynnościom operacyjno-rozpoznawczym ustalili osoby, które są powiązane z kradzieżą. W dniach 9 – 11 stycznia 2020 roku funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali czterech mieszkańców powiatu szamotulskiego w wieku od 20 do 27 lat, podejrzanych o kradzież motocykli.

Prowadzone przez funkcjonariuszy czynności pozwoliły odzyskać utracone pojazdy. Jeden z motocykli został rozebrany i ukryty razem z częściami w zaroślach na terenie gminy Kaźmierz. Drugi z crossów został odzyskany w nienaruszonym stanie. Odzyskane pojazdy zostały zwrócone właścicielowi.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Zobacz więcej: