- Reklama -
-0.2 C
Szamotuły
sobota, 4 lutego, 2023

Wielkopolska policja podsumowała świąteczny weekend na drogach

Policjanci z Wielkopolski podsumowali działania prowadzone w ramach Świąt Wielkanocnych. W okresie 19 – 22 kwietnia br. kilkuset policjantów dbało o bezpieczeństwo na drogach podczas świątecznego weekendu. W trakcie działań dyscyplinowali kierowców, którzy stanowili zagrożenie dla innych podróżujących.

Okres wielkanocny to szczególny czas, kiedy na drogach możemy zauważyć wzmożony ruch pojazdów oraz pieszych. Dla funkcjonariuszy jest to czas wytężonej pracy, ukierunkowanej na zachowanie bezpieczeństwa, aby każdy mógł spokojnie dotrzeć do swoich bliskich. Do tegorocznych działań na drogach zostało skierowanych kilkuset policjantów dziennie, którzy egzekwowali naruszanie przepisów prawa przez kierujących pojazdami oraz pieszych.

- Reklama -

W bieżącym roku na wielkopolskich drogach podczas świątecznego weekendu policja zarejestrowała łącznie 30 wypadków drogowych, w których zostało rannych 41 osób. W ubiegłym roku, odnotowaliśmy 11 wypadków drogowych, w których zostało rannych 13 osób. W tym roku na wielkopolskich drogach zginęło 7 osób.

Niepokojącym jest jednak fakt, że pomimo szeroko prowadzonej profilaktyki oraz uświadamiania kierowców na temat konsekwencji wynikających z kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, policjanci podczas długiego weekendu odnotowali 119 przypadków nietrzeźwych kierujących.

Pamiętajmy, że każda osoba, która po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka wsiada za kierownicę to potencjalny sprawca poważnego zdarzenia drogowego.

Apelujemy – dbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo!

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe