- Reklama -
7 C
Szamotuły
środa, 21 kwietnia, 2021

Wielkanocne paczki dla potrzebujących od Fundacji Amicis

Polecamy

Ponad tona świątecznych wędlin ufundowanych przez Fundację Amicis trafiła na wielkanocne stoły rodzin wielodzietnych, osób starszych i samotnych z Poznania i okolic Wronek. Żywność została rozprowadzona przez strażaków OSP Amica, wolontariuszki Fundacji oraz współpracujące z nią szkoły i instytucje.

Na 350 stołach w Poznaniu, gminie Wronki, Lubaszu i Trzciance w tym roku nie zabraknie wielkanocnej szynki. 1 kwietnia br. dużym rodzinom oraz osobom starszym, które Wielkanoc spędzą w samotności, przekazano ten tradycyjny, świąteczny przysmak, a także inne wędliny zakupione przez Fundację Amicis.

- Reklama -

– Zdajemy sobie sprawę, że przez obostrzenia związane z pandemią wiele rodzin czy osób starszych nie może pozwolić sobie na spędzenie Świąt w gronie najbliższych. Dużym problemem mogą być również wydatki. W ramach wsparcia naszej lokalnej społeczności, Fundacja Amicis przekazała – jak to robimy co roku przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem – ponad tonę świątecznych wędlin, aby na żadnym stole nie zabrakło tradycyjnych potraw. Wierzymy, że ten gest pomoże choć na chwilę wzbudzić radość i ducha świąt, a osobom samotnym i starszym przypomni, że nie pozostały same i zawsze mogą liczyć na wsparcie naszej fundacji i Grupy Amica – mówi Janina Szablewska z Fundacji Amicis.

W pomoc zaangażowali się strażacy OSP Amica, lokalne szkoły i instytucje, które współpracują z Fundacją Amicis, a także same wolontariuszki. To kolejna inicjatywa Fundacji Amicis, która od lat pomaga społeczności z okolic Poznania i Wronek. Przedświąteczna akcja udowadnia, że nawet w tak ciężkim dla wszystkich czasie warto pamiętać o tych, którzy poczuli się zapomniani oraz okazać im odrobinę ciepła i radości.

ŹródłoAmica S.A.

Obserwuj Nas:

11,150FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -
- Reklama -