- Reklama -
18.2 C
Szamotuły
piątek, 14 czerwca, 2024
Reklama

Więcej miejsc parkingowych przy szpitalu

Przy szamotulskim szpitalu łatwiej zaparkować. Układ komunikacyjny wokół głównego gmachu szpitala jest poddawany radykalnym zmianom. Niedogodności związane z parkowaniem są coraz mniejsze.

Najwyższy w historii SP ZOZ kontrakt z NFZ-tem, rekordowa liczba przyjętych pacjentów i udzielonych porad sprawiają, że wokół głównego budynku szpitala trudno znaleźć miejsce do zaparkowania. Od kilku miesięcy sytuacja ulega ciągłej poprawie. Najpierw, dzięki pomocy finansowej Powiatu Szamotulskiego, zbudowano drogę dojazdową od ulicy Dworcowej. Teraz – od początku czerwca – blisko o 60 wzrosła liczba miejsc postojowych w pobliżu placówki.

- Reklama -

Nowe stanowiska – na miejscu po rozebranym budynku – zajmować będą pracownicy placówki. Dyrekcja planuje, aby dotychczas wykorzystywany parking był w większej liczbie do dyspozycji pacjentów i osób odwiedzających.

Nową przestrzeń dla samochodów udało się wygospodarować niewielkim nakładem finansowym. Prace rozbiórkowe i ziemne wykonano za zaledwie 13 tysięcy złotych.

Dyrektor SP ZOZ Remigiusz Pawelczak zapowiada kolejne kroki, zmierzające do rozwiązania problemów związanych z komunikacją samochodową wokół szpitala. Szczegóły niebawem.

Starostwo Powiatowe

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe