- Reklama -
23.5 C
Szamotuły
sobota, 25 maja, 2024
Reklama

We Wronkach doszło do uszkodzeń mienia. Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu sprawcy

Policjanci pracują nad sprawą uszkodzeń mienia, do których doszło w ostatnim czasie we Wronkach. W nocy z 1 na 2 listopada br., na terenie Wronek doszło do kilku takich przypadków. Osoby posiadające informacje, które mogłyby pomóc w ustaleniu sprawcy proszone są o kontakt z Komisariatem Policji we Wronkach tel. 47 77 32 330 lub z Komendą Powiatową Policji w Szamotułach tel. 47 77 32 211 e-mail: dyż[email protected].

Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach otrzymali zawiadomienia o zniszczeniach mienia. Do zdarzeń doszło w nocy z 1 na 2 listopada. Nie we wszystkich zdarzeniach znany jest dokładny czas zajścia, ze wstępnych ustaleń wynika jednak, iż do zdarzeń doszło od około godz. 21.30 do około godz. 23.30. Czyny sprawcy (lub sprawców) wyglądały jak włamania, jednak okazało się, iż z wnętrza pomieszczeń nic nie zginęło, dlatego też prowadzimy postępowanie pod kątem niszczenia mienia.

Policjanci otrzymali zawiadomienie o: wybitej szybie w drzwiach wejściowych do sklepu przy ul. Plac Targowy, uszkodzeniu zamka w drzwiach wejściowych do sklepu przy ul. Poznańskiej, uszkodzeniu drzwi w sklepie przy ul. Kościuszki, wypchnięciu okna i uszkodzeniu wyposażenia w restauracji przy ul. Poznańskiej oraz o uszkodzeniu ramy okiennej na stacji przy ul. Aleja Wyzwolenia. Dzisiaj policjanci otrzymali też zawiadomienie o uszkodzeniu drzwi wejściowych do sklepu przy ul. Poznańskiej. Funkcjonariusze nie wykluczają, iż do ostatniego zdarzenia mogło jednak dojść również w nocy z 1 na 2 listopada, ta informacja jest jednak weryfikowana.

- Reklama -

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż ze sklepów / lokali nic nie zginęło. Na miejscach zdarzeń, funkcjonariusze wykonali oględziny, przesłuchali pokrzywdzonych, oraz tam gdzie było to możliwe przejrzeli i zabezpieczyli zapisy z monitoringu. Policjanci pracują nad ustaleniem sprawcy tych czynów. Policja nie wyklucza, iż wszystkich uszkodzeń mogła dokonać ta sama osoba.

Postępowanie w sprawie jest w toku. Szukamy wszelkich możliwych „tropów”.  Ze wstępnych ustaleń wynika, iż sprawca był ubrany w czarną bluzę, czarne spodnie dresowe, jasne obuwie sportowe, czarną czapkę oraz maseczkę. Posiadał również łom koloru czerwonego.

Osoby posiadające informacje, które mogłyby pomóc w ustaleniu sprawcy prosimy o kontakt z Komisariatem Policji we Wronkach tel. 47 77 32 330 lub z Komendą Powiatową Policji w Szamotułach tel. 47 77 32 211 e-mail: dyż[email protected]

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe